padrebooks.pl

Zakupy tradycyjne i internetowe

Wymiany

Czy wymiany sa legalne

Czy wymiany sa legalne

Wymiany kiedyś były postrzegane, jako mało legalne, ale teraz wiemy już, że kwestie te zostały mocno usystematyzowane i co za tym idzie także wiemy na czym polega tutaj legalność, a co nazywamy mianem nielegalności. Kiedy dajemy coś komuś, ale to jednocześnie nadal zostaje u nas, to jest to nielegalne. Natomiast w momencie, kiedy oddajemy komuś wszystko, to jest to kwestia jak najbardziej legalna. Powinniśmy zawsze mieć świadomość tego, że kiedy wymieniamy się z plecaki skórzane kimś, kto jest to tak, jakbyśmy oddawali coś w zamian za coś innego.

Oddawanie to jest całkiem normalną rzeczą i jest legalne. Kiedy mamy rzecz materialną, to możemy sobie nią rozporządzać tak, jak chcemy. Kiedy w grę wchodzą rzeczy niematerialne, to sprawa wygląda z goła inaczej, w tym przypadku mamy przede wszystkim takie coś, że kiedy coś dajemy lub wymieniamy, to kopia nie może u nas zostać.
Kupując audiobooka możemy do wymienić na falowniki coś innego, ale tylko wtedy, kiedy skasujemy ze swoich urządzeń wersje pierwotną. Kiedy się tego nie robi, to jest to po prostu zwyczajne piractwo i coś takiego jest niedozwolone. Nie powinniśmy nigdy zgadzać się na wymianę z kimś, co do postępowania kogo nie jesteśmy pewni. Kiedy będziemy mieli kopię, to będziemy tak samo odpowiedzialni jak osoba, która nam ją dała, będziemy w pewnym sensie piratami, a to powinno być po prostu mocno negowane.

Share this post